Переваги картографування гірської місцевості за допомогою рішень DJI Enterprise

Переваги картографування гірської місцевості за допомогою рішень DJI Enterprise

2021-06-21 0 Автор: BPLA

QUADRO.ua розповідає про успішний досвід картографування ділянки зі складним рельєфом біля смт Ясіня у Рахівському районі Закарпатської області за допомогою DJI Matrice 300 RTK з підвісом Zenmuse P1 та програмного забезпечення DJI Terra.

Вимірювання за допомогою DJI Matrice 300 RTK з підвісом Zenmuse P1

Наша задача полягала у створенні ортофотоплану з роздільною здатністю (GSD) 3,5 см/пікс ділянки гірської місцевості площею 350 га, де розташовуються опори та лінія електропередачі. Діапазон висот — 735-1000 метрів.

Інструментом для збору даних ми обрали коптер DJI Matrice 300 RTK з підвісом Zenmuse P1, оснащений камерою з 35-мм об’єктивом. У зв’язку зі складним ландшафтом ми не використовували режим побудови місії за рельєфом, а обрали точку старту на висоті 840 метрів.

Коптер провів 32 хвилини в повітрі на висоті 250 метрів і за цей час зібрав цифрові зображення з перекриттям 70-80%. Для відстеження точних центрів цифрових зображень та внесення поправок використовували базову станцію DJI D-RTK 2. Наземні контрольні точки координувалися за допомогою пристрою Leica GS08 у режимі RTK.

Оброблення за допомогою DJI Terra і точність результатів

Розглянемо на прикладі ділянку площею 115 га. Після збору даних, за допомогою програмного забезпечення DJI Terra ми: вирівняли цифрові зображення, оптимізували положення цифрових зображень по наземним розпізнавальним знакам, побудували хмару точок, цифрову модель місцевості та ортофотоплан.

Завдяки цифровій моделі місцевості та ортофотоплану є можливість дешифрувати об’єкти та отримати координати їхнього просторового положення у потрібній системі координат, що набагато зменшує об’єм польових робіт.

Для демонстрації заклали 11 розпізнавальних знаків, із яких три — контрольні, необхідні для оцінки точності.

Як показав звіт точності після вирівнювання й оптимізації цифрових зображень за допомогою DJI Terra — похибки менші середньоквадратичного відхилення (RMSE), показники якого склали dx (m) = 0,1 м, dy (m) = 0,02 м, dz (m) = 0,16 м. Цього достатньо для реалізації проєктів у гірській місцевості.

Переваги інтеграції рішень для картографії DJI Enterprise

Масив даних від системи Matrice 300 RTK + Zenmuse P1 легко імпортується до DJI Terra. Дуже швидко користувач отримує хмару точок та тривимірну модель місцевості, яку можна роздивитися в усіх деталях під потрібним ракурсом.

Можливості DJI Terra:

  • Доступ до загального масиву інформації та детальних фотографій конкретної точки.
  • Комплексна тривимірна модель місцевості, де можна розглянути з усіх боків кожен елемент середовища: точний рельєф, будівлі та дерева, промислові об’єкти (лінії та опори електропередачі у нашому випадку).
  • Можливість отримати дані висоти (та інших заданих параметрів) щодо кожного об’єкта, та порівняти їх на загальній карті.

Інтеграція коптерних та програмних рішень від DJI Enterprise дає змогу кардинально прискорити усі процеси, пов’язані з картографією та інспекцією промислових об’єктів. Вони систематизують інформацію та подають її у візуальній формі, роблять її доступною для презентацій, проведення проєктних робіт чи моніторингу (відстеження змін).

Оцініть інтерфейс та основні можливості ПЗ DJI Terra на відео:

Поделиться