Застосування рішень DJI Enterprise для дорожнього господарства

Застосування рішень DJI Enterprise для дорожнього господарства

2021-06-30 0 Автор: BPLA

Коптерні рішення DJI Enterprise — інноваційні продукти, які швидко стають незамінними в сфері дорожнього будівництва завдяки можливості оперативного отримання точних просторових даних і візуального їх представлення у вигляді 3D-моделі робочої ділянки.

Продукція DJI Enterprise призначена для якісного картографічного забезпечення процесів побудови та обслуговування доріг. Комплекс пристроїв світового лідера ринку цивільних БПЛА здатний вирішити різноманітні завдання з управління дорожнім господарством і знизити витрати на етапах передпроєктних інженерно-геодезичних вишукувань, проєктування, контролю за будівництвом і моніторингу вже побудованих ділянок автомобільних доріг.

Інженерні вишукування

Інженерно-геодезичні вишукування — це комплекс робіт із вивчення рельєфу й ситуації місцевості, служить основою для проєктування й інших видів вишукувань. За допомогою АФЗ (аерофотознімання), виконаної комплексами DJI та обробки спеціальним ПЗ DJI Terra, можна розглянути ділянку будівництва під будь-яким ракурсом й отримати вичерпну інформацію щодо конкретної точки. АФЗ під час інженерно-геодезичних вишукувань у рази скорочує польові роботи інженера-геодезиста. З таким набором даних набагато простіше врахувати все необхідне ще перед етапом проєктування.

Коптери DJI здатні виконувати роботи навіть на складних для доступу ділянках і допомагати створювати топографічні плани масштабів 1:500, 1:1000 і 1:2000.

Проєктування

Сучасні картографічні технології DJI спрямовані надавати достовірні метадані з можливістю створення тривимірної моделі ділянки. З її допомогою можна провести аналіз рельєфу та ситуації на місцевості для пошуку оптимального розташування дорожнього полотна.

Продукти АФЗ (ортофотоплан, карта висот і хмара точок) забезпечують проєктні бюро інформативними даними про ділянку й сумісні з усіма популярними проєктними пакетами програмного забезпечення. Такий спосіб представлення інформації придатний для повторного застосування.

Моніторинг стадії будівництва

При регулярній АФЗ ділянки будівництва можна оперативно відстежувати обсяг виконаних робіт на певному часовому проміжку (день, тиждень, місяць) й, у разі необхідності, коригувати плани.

Ще один варіант застосування коптерних технологій DJI Enterprise — оцінка залишку матеріалів для будівництва. За допомогою комплексів DJI можна легко вирахувати об’єм залишків щебеню, піску й обсягу земляних робіт. І на основі цих даних відбудовувати логістичні процеси.

Регулярний моніторинг стану доріг

Завдяки неперевершеній мобільності коптерів DJI з їхньою допомогою легко відстежувати стан дорожнього полотна, узбіч та інших елементів дорожньої інфраструктури, незалежно від довжини ділянки.

Коптери піднімають на новий рівень ефективність інспекцій стану мостів, розв’язок, шляхопроводів та інших складних архітектурних споруд. Вони здатні підлетіти на безпечну відстань, просканувати об’єкт на наявність дефектів і зробити знімки потенційних ушкоджень для подальшого аналізу. Ремонтна бригада вже буде ознайомлена з типом дефекту, зможе оцінити терміновість вжиття заходів і з потрібними інструментами прибуде безпосередньо на місце проведення ремонту.

Устаткування для дорожнього господарства

DJI Enterprise пропонує повний набір апаратного й програмного забезпечення для процесів дорожнього господарства. Базовий і найбільш компактний варіант — коптер Phantom 4 RTK, для більш серйозних завдань призначений Matrice 300 RTK, здатний виконувати різнопланові операції завдяки можливості установки підвісів:

Zenmuse P1 — підвіс із повнокадровою камерою на трьохосьовому стабілізаторі для створення 2D-карт і 3D-моделей місцевості.

Zenmuse L1 — підвіс, що об’єднує на стабілізаторі модуль Livox Lidar, високоточну IMU і камеру з 1-дюймовим CMOS-сенсором.

Zenmuse H20T — підвіс із тепловізором, лазерним далекоміром і двома оптичними камерами для створення термальних карт і виявлення на них аномалій.