В Україні офіційно сертифіковано перший пристрій для моніторингу БПЛА

В Україні офіційно сертифіковано перший пристрій для моніторингу БПЛА

2018-08-13 0 Автор: BPLA

13 Липня 2018 року Українським Державним Центром Радіочастот було сертифіковано перший пристрій для моніторингу БПЛА в повітряному просторі – DJI Aeroscope Mobile  та DJI Aeroscope Stationary.

Керівник Центру зазначив, що сьогодні фахівці випробувальних лабораторій здобули новий практичний досвід проведення тестувань “Aeroscope mobile” , оскільки це перший засіб моніторингу безпілотників, що ввезений в Україну.

Як розповів Олександр Лисенко, такий комплекс здійснює ідентифікацію, відстеження та моніторинг параметрів БПЛА. Враховуючи, що квадро -, мульти-коптери інші безпілотні літальні апарати в першу чергу високотехнологічні РЕЗ, система Aeroscope mobile дозволяє контролювати канали радіоуправління та передачу даних, що забезпечить підзвітний механізм дотримання законодавства та безпеку польотів.

«Під час оцінки відповідності «Аероскоп» проходив тестування на електромагнітну сумісність, безпеку використання та ефективного використання радіочастотного ресурсу. Результати оцінки позитивні», – повідомив Олександр Лисенко.

Після оформлення Декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого постановою КМ України від 24.05.2017 №355) пристрій може бути введений в обіг та застосовуватися на території України.

Всеукраїнська Федерація Власників Безпілотників виступає за безпечне використання БПЛА в повітряному просторі і радить якнайшвидше придбати необхідне обладнання з метою інформування пілотів інших типів повітряних суден, а також за врахування нашого проекту поправок в “Правила Використання Повітряного Простору” в фінальному проекті авіаційних правил.

Детальніше про мобільну версію DJI Aeroscope Mobile Ви можете дізнатися тут: