Прикордонники отримали право перехоплювати та збивати дрони-порушники

Прикордонники отримали право перехоплювати та збивати дрони-порушники

2022-01-04 0 Автор: BPLA

Набула чинності нова редакція Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України, передає офіційний сайт ДПСУ з посиланням на «Голос України».

Згідно з документом, прикордонники тепер мають право перехоплювати керування БПЛА або збивати дрони-порушники без попередження. В ДПСУ уточнили, що згідно з новим законодавством, особа, яка планує запускати безпілотні літальні апарати в контрольованому прикордонному районі, мусить попередити прикордонників принаймні за пів години до старту й одразу після приземлення БПЛА.

За словами начальника управління організації прикордонної служби Сергія Вороного, постанова допоможе ДПСУ контролювати контрабандні потоки на кордонах, оскільки «Упродовж останніх років збільшується кількість використання безпілотних літальних апаратів для здійснення протиправної діяльності».

Порушники здебільшого переправляють контрабандні сигарети, але «не виключено, що безпілотники можуть використовуватися й для інших незаконних цілей». З цією метою Держприкордонслужба України, вивчила досвід країн ЄС, США та Ізраїлю та ініціювала низку змін до нормативно-правових актів, які були підтримані вищими органами влади.