Державна авіаційна служба України кваліфікує пілотів без пілотів

Державна авіаційна служба України кваліфікує пілотів без пілотів

2022-01-17 0 Автор: BPLA

Наказом Мінекономіки від 25.10.2021 № 810 до національного класифікатора професій були внесені професії  сфери безпілотних рішень, зокрема «дистанційний пілот-інструктор безпілотного повітряного судна» та «дистанційний пілот-випробувач безпілотного повітряного судна». Державна авіаційна служба України розпочала розробку кваліфікаційних характеристик для цих професій. 

З незрозумілих причин Державна авіаційна служба України не включила до робочої групи з розробки кваліфікаційних характеристик і в жоден спосіб не повідомила про старт розробки цих характеристик Всеукраїнську федерацію власників безпілотників України та перший в Україні авторизований навчальний центр DJI DJI Академію. 

Всеукраїнська федерація власників безпілотників України є постійним учасником робочої групи Державної авіаційної служби України з розробки правил польотів БПЛА. 

Всеукраїнська федерація власників безпілотників України вважає необхідним публічно зазначити, що ігнорування Державною авіаційною службою України позиції навчальних інституцій, пілотів повітряних суден і експертів з безпілотних рішень є неприпустимим і  жодним чином не сприяє формуванню відповідних кваліфікаційних вимог для фахівців у сфері БПЛА.    

Розроблені службою кваліфікаційні характеристики будуть включені до «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск №68 «Авіаційний транспорт», затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 17.07.2002 №448.